İngiltere Vizesi Başvurusu

Kısaca İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi, diğer vize türleri arasında en çok başvurusu alanı çerçevesinde rağbet gören bir vize türüdür. Bu durumun oluşmasının sebebi bu ülkede bulunmakta olan eğitim olanaklarının oldukça gelişmiş olması, sağlık sektörünün oldukça ilerlemiş olması, ekonomik refah seviyesinin en yüksek olduğu ülkelerden bir olması ve ülkenin kendi popülaritesi çerçevesinde tüm olumlu olanakları içerisinde bulundurması sonucunda bu vizeye başvurarak bu olanaklardan yararlanmak isteyen kişilerin sayıları günden güne artmaktadır.

Hal böyle olunca bu ülkenin vizesine başvurulur had safhada olmaktadır.

İçindekiler

İngiltere Vizesi Başvurusu Yapmak İçin Hemen Bizi Arayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen olumlu olanaklar bir araya getirildiğinde İngiltere vizesine çok geniş bir yelpaze çerçevesinde kişiler başvurmak istemektedir. Bu durumda yapmanız gereken ve karşılamanız gereken bazı şartların olduğunu söylememiz gerekmektedir. Yani vize işleminizin tamamlanabilmesi için öncelikle çeşitli evraklarınızın bulunması gerekmektedir. Bu çerçevede kendi başınıza gerekli bilgileri ve avantaj sağlayabilecek durumları elde etmeniz oldukça zor bir durum olarak karşınıza çıkabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda vize işlemlerinizin doğru ve güvenilir bir ortamda gerçekleşmesi için danışmanlık firmalarından yardım alabilirsiniz.

İngiltere vize işlemlerinin doğru, güvenilir ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için bu alanda işlemlerini gerçekleştiren kurumlardan destek almanız gerekmektedir. Çünkü, bu işlemlerin doğru ve geçerli olabilecek bir biçimde yapılabilmesi için kişilerin güvenilir olan ve bu alanda deneyimli firmaları tercih etmeleri gerekmektedir. Bir diğer yandan, bu alanda oldukça fazla bir şekilde suistimale açık bir durum olabileceği için firmalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İngiltere vizesi kapsamında doğru, güvenilir, yenilikçi ve güncel alanda çalışma sağlamakta olan kurumumuz, sizleri de hayallerinize kavuşabilmeniz için alanında deneyimli kadromuz ile birlikte çalışma sağlamaktayız. Her sene yenilenmekte olan bu alan, oldukça dinamik bir ala olduğu için, sürekli olarak güncel durumların takibi yapılmaktadır. Bu noktada uzman kadromuz her alanda yaptığı gelişme çalışmaları çerçevesinde dinamik yapısı sayesinde hep güncel bilgileri paylaşarak sizleri de bir adım önde olarak bu sürece hazırlamaktadır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi alınabilmesi için çeşitli şartların olduğundan bahsetmiştik. Vize işlemleri çeşitli evrakların hazırlanması ve bu evrakların gerekli bilgiler dahilinde hazırlanarak işleme sunulması gerekmektedir. Bu noktada yapılan çalışmalar göz önüne alındığında bu belgeler her sene farklılaşabikmektedir. Her anlamda güncel kalabilmeniz için öncelikle bir danışmanlık merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru sonrasında elde edilecek veriler dahilince hızlı bir şekilde vize işlemleri başlayabilmektedir.

Vize işlemleri kapsamında yapılmakta olan durumlardan en bilinen işlem, ilgili ülkenin birimlerine gidilmesi olacaktır. Bu birimlerin İngiltere Başkonsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği olduğunu söyleyebiliriz. Bu kurumlar tarafından onay kabul edilmesi için evrakların düzenli ve gerekli belgelerin hazır olması sonrasında belirtilen başvurular ilgili birimlerce incelenerek onaylanma süreçlerinden geçmektedir. Bu süreçte onay alabilir ya da red alabilirsiniz. Bu durumun daha iyileştirici olabilmesi için danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ve güncel akış bilgisine olan hakimiyetimiz çerçevesinde sürecinin olumlu olma ihtimali daha yüksektir.

İngiltere Vizesi Başvurusu Şartları İçin Hemen Bizi Arayabilirsiniz.

İngiltere Vizesinin Ne Gibi Türleri Bulunmaktadır?

İngiltere vizesi, kapsam anlamında çok fazla alana hitap etmesi dolayısıyla çok fazla talep gören vizelerden biri olmaktadır. Bu noktada pek çok alan için çok sayıda başvuru alma durumuna sahip olan bu vize türünün çeşitli kulvarlar üzerinden değerlendirmelerinin yapıldığını söylemek mümkündür. Bu türleri en çok talep gören alanlar çerçevesinde değerlendirdiğimizde şu şekilde sıralanan durumların olduğunu belirtebiliriz:

 • İngiltere ziyaret amaçlı Öğrenci Vizesi: Bu vize türü kapsamı alanına Puana Dayalı Sistem Tier 4 Öğrenci Vizesi ile Tier 4 Çocuk Öğrenci İngiltere Vizesi girmektedir.
 • İngiltere Aile Ziyareti Vizesi,
 • İngiltere Ticari Vizesi,
 • Evlilik ya da eş tescili amacı taşıyan İngiltere Vizesi,
 • İngiltere Turist Vizesi,
 • Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi olarak sıralanabilen alanlar çerçevesinde vize işlemlerinin gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere vizesi kapsamında çeşitli evraklara sahip olmanız gerektiği bilinmektedir. Bu bilgileri daha doğru bir kaynaktan neler olduğunu öğrenebilmek için İngiltere Konsolosluğuna başvurabilirsiniz. Ardından danışmanlık hizmetleri sunmakta olan kurumlar aracılığıyla yapılacak olan daha profesyonel bir bakış açısı ile içerisinde bulunduğunuz durumdan daha emin bir şekilde ayrılmış olabilirsiniz. Gerekli evrakların toplanması konusu oldukça önemlidir. Bu noktada eksik olarak  hazırlanan belgeler değerlendirme süreçlerini geçmeyecektir. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için güncel olarak gerekli belgelerin bilgilerine sahip olan ve bu noktada sürekli olarak araştırma gerçekleştiren ekiplerinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Vize başvuruları kapsamında, ilgili belgeler konsolosluğa iletildikten sonra belirli bir süre zarfında incelemelerin yapılması gerekmektedir. Bu incelemeler, sonuçlanma kapsamına girdikten sonra vizeye sahip olup olmadığınız bilgisini elde edebilirsiniz. Bu noktada güncel olarak belirtilen evrakların listesini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • En az süre olarak 6 aydır geçerliliğini sürdürmekte olan pasaport,
 • Kimlik fotokopisi,
 • Otel ve uçak rezervasyon bilgilerinin bulunduğu belgeler,
 • Barkodlu bir şekilde alınacak olan Nüfus Kayıt Örneği. (Bu belgeyi e-devlet üzerinden bulabilirsiniz.),
 • En fazla süre olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 1 tane arka fonu beyaz olacak şekilde bir biometrik fotoğraf,
 • 18 yaşını doldurmamış olan bireyler için geçerli olacak şekilde hazırlanan ve anne-babanın çocuklarının yurt dışına çıkma konusunda etmiş oldukları onaylanmış rızasının olduğuna dair hazırlanan ve ingilizce olarak tercüme edilen bir muvafakatname,
 • Ticari ziyaretler için davetiye alınması gerekmektedir,
 • Son 3 ayı kapsamakta olan banka dökümleri,
 • Tapu, araç ruhsatı vb mal varlığınızı beyan etmekte olan belgelerin varlığı,
 • Bir tanıdığınızı (akraba ya da arkadaş) ziyaret etmek istediğinizde bunun için öncelikle bir davet yazınızın bulunması gerekmektedir. Pasaport bilgileriniz, oturum fotokopisi ya da vize fotokopisi, davet eden kişinin resmi olarak kaldığı yerin adresinin resmi olarak alınan fotokopisi ve resmi olarak çalıştığı kurumda maaş bordrosu ,
 • Vize ücreti. Bu ücret evrakla ile birlikte gönderilir ve peşin olarak yapılan bir ödemedir.

İngiltere Vizesi Başvuru Belgeleri İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Online Ortamda İngiltere Vizesine Nasıl Başvurulur?

Son dönemlerde, yapılacak işler özellikle online platformlara taşındığı için vize başvuruları da online olarak yapılabildiği görülmektedir. Bu noktada kullanacak olduğunuz başvuru sitelerinin güvenilir bağlantıya sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Başvurular gerekli belgeler ile birlikte ilgili konsolosluk birimlerine elden teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak, vize başvurusu öncesinde hangi ilde olduğunuz oldukça önemlidir. Konsolosluk birimlerinin onaylamış olduğu danışmanlık merkezlerinden vize işlemleri için gerekli evrakları ayarlayabilirsiniz.

Vize başvurusu kapsamında öncelikle hangi ilde bulunduğunuzun önemli olduğunu söyledik. Bunun sebebi, her ilin bağlı olduğu belirli alanlar olduğudur. Yani ilinizin resmi olarak hangi konsolosluğa bağlı olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu hususta edindiğiniz bilgiler aracılığıyla, belirtilen merkezden online olarak randevu almanız öncelikli olarak yapacağınız bir işlemdir. Sonrasında, online platform üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra belirtilmekte olan tutarı ödeyerek ilgili konsoloslukların onaylamış oldukları danışmanlık merkezlerinden randevu alarak geri kalan işlemi yüz yüze ve evraklar dahilinde tamamlamış olacaksınız.

Danışmanlık merkezlerinden sizlere gelecek olan dönüşler vizelerinizin kapsamına göre değişmektedir. Bu noktada özellikle ne kadar süre boyunca kalacağınız gibi durumların varlığı ile birlikte elde ettiğiniz belgeleri en kısa sürede toplayabilme gibi durumlar da göz önüne alındığında türlerine göre hızlı ya da daha kapsamlı dönüşler alabileceğinizi söylemek mümkündür.

En Güvenilir Şekilde İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Vize işlemleri çeşitli danışmanlık merkezleri aracılığıyla daha kolay bir şekilde yapılıyor olduğu bilinmektedir. Bu noktada meydana gelebilmekte olan bazı durumların varlığından söz etmemiz gerekmektedir. Öncelikle ilk olarak denetlemeniz gereken durumlardan bir, sçtiğiniz danışmanlık merkezinin ilgili konsolosluklara bağlı olması ve yaptığı çalışmaları ilgili konsolosluklar tarafından onaylı olmaları gerekmektedir. Aksi halde hem zamanınızı hem de paranızı boş yere harcamış olursunuz. Bir diğer durum ise; ilgili merkezlerdeki yapılmakta olan çalışmaların güncellik ve güvenilirlik durumlarının onaylanmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

İngiltere vizesi kapsamında çalışmakta olan kurumumuz ve çalışanlarımız, sizlerin kariyer, yaşam, sağlık vb gibi durumlar için yapmak istemekte olduğunuz işlemler konusunda sizlere en güvenilir kaynaklardan onay alarak sizlere gerekli bilgileri sunmaktayız. Bunların yanı sıra alanında oldukça uzman ve bilgi sahibi kadromuz ile birlikte yaptığımız çalışmalarda hangi vize türüne başvuru yapacaksanız, o başvuru için olabildiğince evrakların tasdiklenmesi ve düzenli olması gibi çalışmalarımız da mevcuttur. Bir diğer yandan, kurumumuzda yapılmakta olan çalışmalar tamamen ilgili konsoloslukların onayı çerçevesinde hizmet sağlanmaktadır.

İngiltere Vizesi İle Neler Yapılabilir?

İngiltere vizesi, çeşitli dünya ülkeleri arasında en kapsamlı vizeler arasında yer aldığı bilinmektedir. Bu çerçevede eğitim, sağlık, turistik ve diğer amaçlarla ayrılmakta olan vize türleri kapsamında hem oldukça çeşitlilik sağlar hem de diğer ülkelerle geçiş vb gibi durumlar için herhangi ek bir göstergeye sahip olmanıza gerek kalmayacaktır.

İngiltere Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
İngiltere vizesi ne kadar zamanda sonuçlanır?

Vize işlemlerinin sonuçlanması genellikle biraz zaman almaktadır. Özellikle İngiltere gibi bir ülkeden alınacak olan ve başvurusu yapılan turistik bir vizenin bile onaylanması ya da değerlendirilmesi belirli bir zamana yayılarak işlemler yapılmaktadır. Bunun sebeplerinden biri, bu ülkenin özellikle güvenlik olarak çok fazla bir çalışmaya öncülük vermekte olduğunu söyleyebiliriz. Bu çalışmalar neticesinde 15 gün ve daha fazla olacak şekilde süreler artabilmektedir.

İngiltere vizesi için bankada ne kadar tutarın olması gerekir?

İngiltere, genellikle kendi bölgesi içerisinde bulunacak olan kişiler için bu ülkeyi ziyaret kapsamında bile belirli bir miktar ücretin banka hesaplarınızda bulunmasını talep etmektedir. Bu da yine bir diğer güvenlik önlemlerinden biri olarak görülebilir. Bu durum özellikle ülkeye herhangi bir zararda bulunulması engelleyici bir yöntem olarak görüldüğü için kullanılmaktadır. Ücret konusuna gelecek olursak; her yıl değişebilmekte olan bu tutarı İngiltere Konsolosluklarından daha doğru bir biçimde öğrenebilirsiniz ya da danışmanlık merkezimizle daha detaylı bilgi alabilmek için iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi genellikle kaç aylık olarak verilebilir?

İngiltere'den alacak olduğunuz vizelerin belirli kısımları bulunmaktadır. Eğitim, sağlık, kariyer, akademi, spor, turistik vb amaçlar çerçevesinde başvuracak olduğunuz pek çok farklı vize türü bulunan bu ülkenin, vize sınırlaması ya da süresi kapsamında da çeşitli durumların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Kısa süreli ve uzun süreli vize başlıkları altından iki farklı durumdan bahsetmek mümkündür. Kısa süreli vizeler yapılan başvuruyu taiben 15 iş günü içerisinde sonuç alabilirsiniz.

Uzun süreli vize kapsamında iki farklı durum mevcuttur. uzun süreli vizenin 6 ay-2 yıl-5 yıl ve 10 yıl süreleri bulunan başvurulara sahip olabilirsiniz. Ancak b vize türünde başvuru kabul edildikten sonra maksimum olarak 6 ay kadar bu ülkede kalabilirsiniz. 6 ay bittikten sonra bu ülkeden çıkış yapmanız gerekmektedir. Ziyaretçi olarak aile ya da kendiniz veya iş için alcak olduğunuz ziyaretçi vizesi kapsamında seyahat amacınıza uygun olacak şekilde 1 yıl- 5 yıl ve 10 yıllık vize başvurusu yapabilirsiniz.