İngiltere Öğrenim Vizesi Başvurusu

Kısaca İngiltere Öğrenim Vizesi

İngiltere öğrenim vizesi almak, pek çok kişinin hayalini kurduğu eğitime kavuşması için atılacak ilk adımlardan birisidir. İngiltere okumak yaşamak ve çalışmak için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Hayat koşulları, yaşam şartları, sunduğu eğitim fırsatları gibi pek çok unsur sayesinde öğrencilerin ilgisini çeken bir ülkedir. Öğrenciler genellikle hem dil eğitimi almak hem de lise, lisans veya lisansüstü eğitim için İngiltere’yi tercih etmektedirler.

İngiltere gibi eğitim alanında iyi olan bir ülkede eğitim alma her gencin hayalidir. Çoğu kişi için hayatını fırsatı anlamına gelen ve geleceğini şekillendirebilecek olan eğitimi almak oldukça önemlidir. Bundan dolayı öğrenim vizesine başvuru sayısı da her geçen gün artmaktadır.

İçindekiler

İngiltere Öğrenim Vizesi Başvurusu Yapmak İçin Hemen Bizi Arayabilirsiniz.

Öğrenim vizesi almak için pek çok kurum danışmanlık hizmeti vermektedir. Sizlerin en doğru ve güvenilir adresi seçebilmesi önemlidir. Çünkü güvenilir olmayan kurumlar veya kuruluşlar sizleri iyi bir hizmet sunmayacaklar aksine vize işlemlerinizi olumlu sonuçlanmamasına sebep olabileceklerdir. Bundan dolayı doğru güvenilir ve size en iyi şekilde yönlendirecek kurumlardan hizmet almanızda fayda vardır.

Öğrenim vizesi almak için tıpkı diğer vize türleri gibi pek çok koşulu sağlamanız gerekmektedir. Bundan dolayı güvenilir bir kaynaktan doğru bilgileri almak sizlerin yararına olacaktır çünkü bazı koşullar sağlanmadığı takdirde vize almanız zor olmakta hatta imkansız hale gelebilmektedir.

Bizler bu koşulları sağlamanızda sizlere doğru bir şekilde yardımcı olmak ve sizlere en doğru bilgiyi ulaştırabilmek adına güçlü  kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Bu konuda sürekli kendini güncelleyen, doğru bilgiyi araştıran, size güvenilir bir hizmet sunan uzman  kadromuz  eşliğinde öğrenim   vizenizi rahat bir şekilde elde edebilir,hayalini kurduğunuz eğitime kavuşabilirsiniz.

İngiltere Öğrenim Vizesi Nedir?

İngiltere öğrenim vizesi, İngiltere’de eğitim almak, dil öğrenmek gibi çeşitli amaçlarla genellikle öğrencilerin başvurduğu bir vize türüdür. Genellikle lisans, yüksek lisans, doktora gibi programlarda başvuru sayısı oldukça fazladır. Ayrıca Erasmus gibi programlar sayesinde öğrenciler oldukça fazla bu vizeye başvurmaktadır. Kısacası eğitim hayatına İngiltere tecrübesini katmak isteyen herkes bu vizeye başvurabilmektedir.

Öğrenim vizesi alan öğrenciler genellikle eğitim aldıkları ülkelerde yerleşmeye ve karar verirler çünkü özellikle İngiltere bu noktada öğrencilere ve sonrasında çalışmak isteyenlere önemli fırsatlar sunmaktadır. İngiltere, sunduğu bu cazip fırsatlar sayesinde pek çok kişinin gözdesi konumundadır. Bundan dolayı öğrenim vizesi öğrencilik çağlarında imkan olan herkesin başvurması gereken bir vize türüdür.

İngiltere Öğrenim Vizesi Başvurusu Şartları İçin Hemen Bizi Arayabilirsiniz.

Kimler İngiltere Öğrenim Vizesi Alabilir?

İngiltere’de uluslararası öğrencilere özel üç tür öğrenci vizesi vardır. Öğrencilerin vizelerin türlerini inceleyip ona göre başvuru yapmalıdırlar. Öğrenci vizeleri yaşa, eğitim alınacak kuruma, alınacak dil eğitimine göre değişmektedir. Bundan dolayı vize almadan önce bu vize türlerinin iyice okunup istediği şartlar sağlanmalıdır.

Öğrenim vizesi türlerinden ilki genel öğrenci vizesidir. Genel öğrenci vizesi İngiltere’de bir eğitim kurumuna veya bir kursa katılmaya hak kazanan 16 yaşından büyük öğrenciler için alınması gereken vize türüdür. Bu vizeye genellikle eğitime başlanılmadan 3 veya 4 ay öncesinden alınmalıdır.

Öğrenim vize türlerinden ikincisi ise çocuk öğrenci vizesidir. İngiltere’de bir eğitim kurumuna bağlı olarak veya ücretli bir okulda öğrenim görmek amacıyla kurumlara kabul edilen 4 ila 17 yaş arasındaki öğrencileri kapsamaktadır. Bu vize türüne de eğitim öğretimin başlamasından yaklaşık 3-4 ay öncesinde başvurmakta fayda vardır. 

Bir diğer öğrenim vizesi ise kısa süreli öğrenim vizesidir. Genellikle bir eğitim programına veya İngilizce bir dil kursuna kabul edilmesi halinde öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Bu vize türünde de bir aksilik çıkmaması için İngiltere’ye gidiş tarihinden 3 veya 4 ay önce bu vizeye başvurmak gerekmektedir.

Öğrenci vizesini başvurmak için gereken diğer koşullardan birisi de İngilizce diline hakim olmaktır. Bu sebepten ötürü İngilizce yazma okuma konuşma ve dinleme becerileriniz açısından kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Çünkü İngiltere, Birleşik Krallık vize ve Göçmenlik Ofisi tarafından sizlerin bu becerileri değerlendirilir ve buna göre bir karar verilir. Sizlerden uluslararası İngilizce dil sınavından geçmeniz beklenebilir gerekli görülmesi halinde sizinle mülakat dahi yapabilirler.

İngiltere Öğrenim Vizesi Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere ticari vizesi vize süremize ve ne koşullarda orada bulunacağınıza göre değişmektedir Bundan dolayı ücret hakkında bilgi almak adına güncel sayfalardan veya güncel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmalısınız.

İngilterevize ücretleri online olarak başvuru yaptıktan sonra yani başvuru formunu doldurduktan sonra ödenmesi gerekmektedir. Öncelikle form doldurulacak daha sonrasında ise vize ücreti ödenmesi gerekir. Eğer vize ücretini ödemezseniz başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Aynı zamanda vize başvuru sürecinizin olumsuz olması durumunda ise yatırmış olduğunuz  ücret size geri ödenmeyecektir.

İngiltere Ticari Vizesi Başvuru Belgeleri İçin Bize Ulaşabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu İçin Bankalarda Ne Kadar Para Olması Gerekir?

Öğrenim vizesi ücretleri seçmiş olduğunuz öğrenci vizesi türüne göre, İngiltere’de kalacağınız süreye göre değişmektedir. Eğer kısa süreli bir eğitim alacaksanız daha az ücret ödemeniz mümkündür. Kalmak istediğiniz süre ne kadar uzarsa ya da eğitim alacağınız süre ne kadar uzunsa fiyatlarda o kadar artış olacaktır.

Öğrenim vizesi ücretleri genellikle İngiltere Başkonsolosluğu veya İstanbul ve İngiltere Büyükelçiliği Ankara makamlarınca ortak bir karar alınarak belirlenmektedir. Her sene güncellenmesi gereken  bu rakamları  incelerken  güncel olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu ücretlerin net miktarına en doğru şekilde ulaşabilmeniz için danışmanlık hizmeti almanız sizlerin işini oldukça kolaylaştıracaktır.

İngiltere öğrenci vizesi ücretleri 2023 yılı itibarıyla ortalama olarak 363 £’dur. Bu fiyat sizlerin İngiltere’de bulunma sürenize göre değişmektedir. Eğer sürenizi uzatmak isterseniz veya eğitiminizin uzaması gerekirse bu fiyat 490£’ya kadar çıkabilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi ücretleri konusunu toparlayacak olursak İngiltere’de kalış süreniz fiyatları belirlemek açısından bilinmesi gereken bir durumdur fakat ani gelişen durumlar olduğu takdirde vize sürenizi uzatmak da mümkündür.

Öğrenim Vize Başvurusu İçin Bankalarda Ne Kadar Para Olması Gerekir?

Öğrenim vize başvurusu için tıpkı diğer vize türlerinde olduğu gibi banka hesap dökümünüze ihtiyaç duyulmaktadır. Konsolosluğun istediği şartlar arasında hesap dökümünün ibraz edilmesi zorunlu tutulmaktadır. Yani gelir durumunuz başvuru esnasında değerlendirilmektedir.

Öğrenim vize başvurusu hesap değerlendirme sürecinde İngiltere’de kalacağınız zaman dilimi, okul için harcayacağınız miktar, konaklama masraflarınız, ulaşım masraflarınız, yemek masraflarınız gibi pek çok yaşamsal ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurulur. Kendi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir miktarın hesaplarınızda bulunması gerekmektedir.

İngiltere öğrenim vizesi başvurusu hesaplarınız değerlendirilirken dikkat edilecek bir diğer husus ise, ülkede bulunacağınız süredir. Eğitim aldığınız süre boyunca kendi ihtiyaçlarınızı kendiniz sağlayacağınız için konsolosluklar bu süreye dikkat etmektedirler. Bu süre zarfında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir miktar banka hesaplarında ise sorun yok demektir.  Fakat değerlendirme sürecinde bu miktarda size yetmeyeceğini düşünmeleri halinde başvurunuzu reddetme hakkına sahiptirler.

İngiltere Öğrenim Vizesi Başvurusu Nasıl ve Ne Şekilde Yapılır?

Öğrenim vize başvurusu nasıl yapacağını hakkında öncelikli olarak atacağınız ilk adım size en uygun öğrenci vizesi kategorisini seçmek olacaktır. Çünkü başvuru şartları bu kategorilere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı bir danışmanlık hizmeti almanız işleri sizler için kolaylaştıracaktır. Seçtiğiniz öğrenci vizesi hakkındaki tüm detayları danışmanlarının aracılığıyla eksiksiz bir şekilde öğrenebilirsiniz ve başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenimimize başvurusu esnasında sizden istenecek olan belgeler az önce bahsettiğimiz öğrenci vizesi kategorilerine göre değişebilmektedir. Bu kategoriler süre olarak da farklılık gösterdiği için kısa sürede kalmanız halinde veya uzun süreli kalmanız halinde sizden isteyecekleri belgeler farklılık gösterebilir. Bundan dolayı, seçtiğiniz kategorinin sizden istediği belgeleri dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Öğrenim vizesi başvuruları konsoloslukların kendi belirlemiş oldukları internet adresleri üzerinden online şekilde yapılmaktadır. Bu adreslerde sizlere verilen formların eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulması gerekmektedir. Çünkü bu bilgiler detaylı bir şekilde araştırıldığı için doğru kabul edilmeyen herhangi bir durum olduğunda başvurunuz reddedilebilir.

Öğrenim vizesi için sizlerden, pasaport, vize başvuru formu, maddi durum belgesi, İngilizce eğitimi belgesi, askerlik durumu belgesi, diploma, nüfus kayıt örneği, seyahat sigortası, biyometrik fotoğraf, evli iseniz evlilik belgesi, sicil kaydı gibi belgeler istenilmektedir.

İngiltere Öğrenim Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
İngiltere Öğrenim Vizesi için hangi belgelere ihtiyacım var?

İngiltere Öğrenim Vizesi başvurusu için genellikle aşağıdaki belgeler gereklidir:

  • Pasaport veya seyahat belgesi
  • İngiliz eğitim kurumundan kabul mektubu veya kabul belgesi
  • Finansal belgeler (örneğin, banka hesap dökümleri, burs belgeleri)
  • Öğrenim geçmişi ve akademik belgeler
  • İngilizce dil yeterlilik test sonuçları (genellikle IELTS veya TOEFL)

İngiltere Öğrenim Vizesi başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

İngiltere Öğrenim Vizesi başvurusu incelenme süreci genellikle birkaç hafta sürer. Ancak başvurunun yoğun olduğu dönemlerde veya belirli durumlarda süre daha uzun olabilir. Başvurunuzun durumuyla ilgili güncellemeleri başvurduğunuz konsolosluk veya göçmenlik dairesi tarafından takip edebilirsiniz.

İngiltere Öğrenim Vizesiyle çalışabilir miyim?

İngiltere Öğrenim Vizesiyle tam zamanlı bir eğitim programına kayıtlıysanız, normal akademik dönemlerde haftada maksimum 20 saat, tatil dönemlerinde ise tam zamanlı çalışabilirsiniz. Bunun dışında, yarı zamanlı veya tam zamanlı çalışma iznine sahip değilsinizdir. Çalışma haklarıyla ilgili ayrıntıları Tier 4 vizesi şartlarında bulabilirsiniz.